Dil:

DİYARBAKIR'DA MÜŞTERİLERİMİZE KAYNAK EĞİTİMİ


Kaynakçı dostlarımızın bilgi, becerilerini ve işletmelerin kaynak uygulamalarını geliştirmek amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında bulunan müşterilerimizin işletmelerine giderek verdiğimiz eğitimleri sürdürüyoruz. Bu kapsamda 17-18-19 Temmuz 2018 tarihlerinde Diyarbakır'da 3 farklı işletmeye özel eğitimler verdik.

17 Temmuz 2018 Salı günü çöp kamyonu, yol süpürme, kar küreme, itfaiye ve treyler gibi araçların üretimini yapan Odabaşı Makine firmasında 22 çalışanın katılımıyla MIG/MAG Kaynak Yöntemi eğitimi verildi. 18 Temmuz 2018 Çarşamba günü çelik boru çeşitleri imalatı yapan Tekbor Boru Sistemleri firmasında 6 kişinin katılımıyla Tozaltı Kaynak Teli eğitimi verildi. 19 Temmuz Perşembe günü ise beton mikseri üreten CS Teknik Makine firmasında 8 kişinin katılımıyla MIG/MAG Kaynak Yöntemi anlatıldı.


           


Tam gün süren eğitimlerin öğleden önceki bölümü teorik olarak geçerken öğleden sonra atölyelere geçilerek uygulamalar yapıldı. Uygulamalarda işletmelerin sıkça yaşadıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri ve yöntemleri anlatıldı.