BASINDA MAGMAWELD


Geleceğin kaynakçılarına desteğini sürdüren Magmaweld, Saruhanlı Almış Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ne Magmaweld Kaynak Atölyesi kazandırdı.

Geleceğin kaynakçılarının son teknoloji makine ve ürünleri kullanarak eğitim almalarını ve kalifiye bir şekilde yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla, meslek liselerine yaptırdığımız kaynak atölyeleri desteği sürüyor. Bu kapsamda 2017 yılındaki 3. atölyemizi, firmalarımızda öğrencilerinin staj yaptığı Manisa Saruhanlı Almış Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ne kazandırdık.


Metal Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin eğitim gördüğü okula, öğrencilerin gelecekte gurur kaynağı olacak çalışmaları için 1’er adet Monotig 160 İp , RS 250 MK,ID 250 E,Monostick 160 PFC kaynak makinelerimiz ve kaynak masalarından oluşan Magmaweld Kaynak Atölyesi’ni kullanıma sunduk. Atölyemiz, 30 Mayıs 2017 Salı günü, Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, Saruhanlı Almış Şentürk Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Akkuş, Metal Teknolojisi Alan Şefi Şerafettin Aytekin ve öğrencilerin katıldığı törenle hizmete açıldı. Açılışta firmamızı Pazar İletişim Temsilcimiz Yavuz Özgür temsil etti. Açılışta Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, kazandırdığımız atölyeden dolayı Pazar İletişim Temsilcimiz Yavuz Özgür’e teşekkür plaketi takdim etti. Açılışın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Işık ve beraberindekiler, atölyemizi gezip makineleri incelerken, Metal Teknolojisi Alan Şefi Şerafettin Aytekin ve Yavuz Özgür’den bilgi aldılar.

Atölye desteğimiz, ilçenin yerel gazete ve haber portallarında geniş yer buldu. Yayınlanan haberimize, aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.saruhanli.gen.tr/haber/metemde-kaynak-atolyesi-acildi-20203.html