Firma Tanıtımı


1957'den Beri 

"Kaynakçının Güven Kaynağı"Magmaweld, Zaimoğlu Holding A.Ş. bünyesinde lider bir kaynak ürünleri markasıdır. Grup bünyesindeki en eski şirket olan Oerlikon Kaynak Elektrodları ve Sanayi A.Ş., 1957 yılında kurulmuş ve bir İsviçre şirketi olan Oerlikon Bührle AG den aldığı lisans ile 1959 yılında Türkiye'de ilk kaynak elektrodunu üretmiştir. Yıllar içinde sanayinin gelişimi ile beraber kaynak tüketim malzemeleri ihtiyacına cevap vermek üzere MIG/MAG ve TIG Telleri, Özlü Teller, Tozaltı Tozları ve Tellerini üretim programına katmıştır. 1971 yılında başladığı Kaynak Makineleri üretimi bugün Panasonic ile kurulan iş ortaklığı ile Robotik Sistemlere kadar uzanmaktadır.

2000 yılında, Türkiye'deki lider pozisyonunu pekiştirmek, maliyetleri düşürmek ve global bir marka olabilmek için Manisa'da büyük bir yatırım yaparak tüm üretim, Ar-Ge ve lojistik faaliyetlerini buraya taşımıştır. Bu yıla kadar Grup, tüm kaynak ürünlerini OERLIKON ve HALKALI markaları ile satarken, global pazarlarda büyüyebilmek için yepyeni, genç, ve uluslararası bir marka olarak MAGMAWELD’i yaratmıştır. Markanın adı, dünyanın merkezindeki eriyik, magma ile kaynak banyosunun benzerliğinden yola çıkılarak oluşturulmuş ve tüm dünyada isim hakkı tescil ettirilmiştir.

Magmaweld'in misyonu "Kaynakçının Güven Kaynağı" olmaktır. Bu bağlamda 1961 yılında Oerlikon Kaynak Okulu adı ile başlayan ücretsiz kaynakçı yetiştirme kurslarında bugüne kadar binlerce kaynakçı yetişmiş ve yetişmeye devam ederek ülke sanayi ve ekonomisine büyük katkı sağlamaktadırlar. Yine bu misyon yolunda müşteri tatmini ve kusursuz süreçlere ulaşmak birincil hedef haline gelmiştir. Buna erişebilmek için öncelikle etkin geribildirim mekanizması kurulmuş, 444 9353 veya 444 WELD telefon hattı, www.magmaweld.com web sitesi ve canlı destek, Whatsapp ve sosyal medya hizmetleri üzerinden; ürünler, kullanım, kaynak tekniği ve mühendisliği soruları, standartlar, iş güvenliği, otomasyon, lojistik gibi konularda grubun uzmanlarına ulaşarak bilgi edinilmesi ve hızlı çözümlere ulaşılması sağlanmaktadır.