5. ULUSLARARASI NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİ 2018


Türkiye’de hızla büyüyen nükleer enerji sektöründe iş birliği fırsatları yakalamak amacıyla düzenlenen fuara bu yıl bayrak ve tanıtım filmi sponsoru olarak katıldık.

Nükleer Mühendisler Derneği’nin ev sahipliği yaptığı zirve, 6-7 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Pullman Airport Hotel and Convention Center’da düzenlendi.

Türkiye, Afrika ve Ortadoğu’nun en kapsamlı nükleer etkinliği olan zirvede, Güney Kore, Fransa, Almanya, Rusya, Japonya, Çin ve Finlandiya başta olmak üzere nükleer endüstriye yön veren ülkelerden 100’e yakın firma Türk firmalarıyla buluştu.Zirvede nükleer enerji pazarındaki fırsatlar ve Türk firmalarının hangi ürünler ve koşullarla bu pazarın bir parçası olabileceği de yapılan 230 ticari eşleştirme görüşmeler inde tartışıldı.

Biz de Magmaweld olarak Türkiye’de ve bölgemizde büyük bir büyüme hızı yakalayan nükleer enerji sektöründe güçlü bir konum almak, yeni işbirliği fırsatları yakalamak ve sektördeki en son gelişmelerden haberdar olmak amacıyla C7-8 nolu standımızda ziyaretçilerimizi ağırladık.


Zirvede firmamızı Yücel Uygur, Kıvanç Uçar, Bülent Kuğu ve Buğra Üzgün temsil etti. Ağırlıklı olarak kaynak makinelerimizi sergileyip ürünlerimizi tanıttığımız zirve, firmamız için oldukça verimli geçti. Zirvede nükleer santral konstrüksiyon işlerinde yüklenici firmalarla olumlu görüşmeler gerçekleştirdi. Bu firmalarla ileriye dönük işbirlikleri oluşturma ve nükleer santral projelerinde Magmaweld markasının yer alması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.