İade Koşulları


İADE KOŞULLARI


Magmaweld İletişim Merkezi 444 9353 / www.magmaweld.com.tr

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önem taşımaktadır. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Ürünün iadesinin ya da değişiminin gerçekleştirilebilmesi için, tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde iadeniz ya da değiştirme talebiniz kabul edilmeyecektir.
İade veya değişim talebinizi neden belirterek info@magmaweld.com adresine e-posta yoluyla bildirebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra müşteri temsilcimiz size iade için izlemeniz gereken yol hakkında yardımcı olacaktır.

Tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' kapsamında 7 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır. www.magmaweld.com.tr iade ve değiştirme için verilen bu süreyi sizin için 15 güne uzatıyor. Ayrıca üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 15 gün içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz.

Ürün bir kurum tarafından alınan ve kullanılacak bir ürün ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'İade Faturası' ile birlikte gönderilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri 'İade Faturası' kesilmediği takdirde gerçekleştirilemez.

İade kargonuz www.magmaweld.com.tr ‘ye ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli ödemelerinizde, geri ödemeniz taksitli iade edilecektir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İade işlemlerinde yanlış ürün siparişi kaynaklı iadelerde kargo bedeli müşteriye aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Gönderim hatası kaynaklı iadelerde kargo ücreti bedeli alınmamaktadır.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.


Ürün İptali

Siparişinizi 444 9353 numrasını arayarak ya da info@magmaweld.com adresine e-posta göndererek iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.

Sipariş iptali durumunda, ödeme tutarınız size iade edilecektir. Kredi kartı ile ödemelerde iade kredi kartı hesabına, havale ile ödemelerde havalenin yapıldığı hesaba iade edilir.