Tawers Tıg Kaynak Teknolojisi

TAWERS TIG KAYNAK TEKNOLOJİSİ


TAWERS TIG KAYNAK ROBOTUNUN GENEL YAPISI

Sistemi Oluşturan Temel Ekipmanların Listesi
1-Robot Kol6-Tel Taşıyıcı Kılavuz Hortum11-Yüksek Frekans Ünitesi
2-Robot Montaj Sehpası7-Tel Sepet Taşıma Aparatı 12-Su Soğutma Ünitesi
3-Kaynak Torcu ve Şok Sensor8-Kontrolör ve Kaynak Mak.(Bütünleşik) 13-Kumanda Kutusu
4-Torç Kablosu9-LCD Kumanda Ünitesi 14-Metal Taşıyıcı Palet
5-ServoTel Sürme Ünitesi10-Trafo 15-Kablo GrubuNEDEN TAWERS TIG KAYNAK ROBOTU? 

Robotik kaynak uygulamalarında MIG/MAG prosesi daha yaygındır. Bunun sebebi hem yüksek hız hem de MIG/MAG torcunun dar alanlara girebilme yeteneğidir.

TIG prosesi ise yavaş olması ve özellikle tel beslemeli uygulamalarda kaba torç yapısının dar alanlara giremeyişi sebebiyle daha az tercih edilir.


TAWERS TIG torç grubu, tel beslemeli modelinde dahi kompakt bir yapıya sahiptir. Kaynak teli, seramik nozula dar bir açı ile yaklaşır. Böylelikle dar alanlara girme konusunda robot programcısına kolaylık sağlamasının yanı sıra, TIG kaynak fikstürlerinin tasarımında da esneklik sunar.


Seramik nozula dar bir açıyla gelen kaynak teli, kaynak arkına daha fazla yaklaştığı için kaynak sırasında ön ısıtmaya tabi olur. Böylelikle telin ergime süresi kısalır ve kaynak hızı artar. bunun yanı sıra robot üzerindeki servo motorlu tel sürme ünitesi ile yüksek haberleşme hızına sahip kontrolörün eşsiz uyumu sayesinde TAWERS TIG, konvansiyel robotik TIG uygulamasına kıyasla 3 kata kadar daha hızlıdır.


TAWERS robotik kaynak sistemlerinde DC TIG kaynağı yapabilmek için ilave bir yazılım ve TIG prosesine uygun ekipmanları temin etmek yeterlidir. Sonucunda TAWERS TIG robotu ile mükemmel ve kesintisiz kaynak dikişleri elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.


                                             Tawers TIG Torcu                                                                       Konvansiyonel Yapı