Argon (TIG) Telleri

AWS/ASME SFA - 5.2

R45

EN 12536

O I

TS 3623 EN 12536

O I

Oksi-asetilen kaynağı için düşük karbonlu kaynak telidir. 310 N/mm²'ye kadar dayanımların istendiği düşük karbonlu çeliklerin ve dökme çeliklerin birleştirmelerinde kullanılır. Otomotiv kaportasındaki yırtık bölümlerin tamirinde, çok fazla deformasyon olmuş parçaların tamirinde, çelik sacların ve plakaların birleştirilmesinde, doğrultma, eğme gibi işlemlerin yapıldığı yüksek ısı girdisi, ön tav ve kaynak sonrası son tav gereken borulama sistemlerinin kurulumunda, kaynak işinin karmaşıklığına ve kaynak pozisyonuna bağlı kalmaksızın kullanılabilir. Kaynak dikişinin sünekliği ve işlenebilirliği yüksektir. Kaynak nötr alev ayarında yapılmalıdır. Akıcı bir kaynak banyosuna sahiptir.

AWS/ASME SFA - 5.2

R60

EN 12536

O II

TS 3623 EN 12536

O II

Oksi-asetilen kaynağı için düşük karbonlu kaynak telidir. 410 N/mm² ye kadar dayanımın istendiği düşük karbonlu çeliklerin ve dökme çeliklerin birleştirmelerinde kullanılır. Doğrultma, eğme gibi işlemlerin yapıldığı yüksek ısı girdisi, ön tav ve kaynak sonrası son tav gereken, enerji santrallerinde ve petrokimya sanayinde karbonlu çeliklerin imal edilmiş boruların birleştirilmesinde ve tamirinde, makina ve tarım ekipmanların tamirinde, çelik plakaların ve çelik dökümlerin birleştirilmesinde kaynak işinin karmaşıklığına ve kaynak pozisyonuna bağlı kalmaksızın kullanılabilir. Kaynak dikişinin sünekliği ve işlenebilirliği yüksektir. Kaynak nötr alev ayarında yapılmalıdır. Akıcı bir kaynak banyosuna sahiptir.

AWS/ASME SFA - 5.18

ER70S-3

EN ISO 636 - A

W 42 3 2Si

TS EN ISO 636 - A

W 42 3 2Si

DIN M. No.

1.5112

Alaşımsız çeliklerin, ince taneli çeliklerinin ve boruların kaynağında kullanılan TIG kaynak telidir Özellikle galvanizli ve boyalı malzemelerin kaynağında çok iyi sonuç verir. Alaşımsız ve düşük alaşımlı çeliklerden imal boru hattı, kazan ve tankların kaynaklarına, ayrıca ince kesitli metallerin kaynağına ve tamir kaynaklarına uygundur. Kimya, petrokimya, su ve doğalgaz boru bağlantılarının kök ve kapak pasolarında güvenle kullanılır. Az cüruf oluşturur ve düzgün kaynak dikişleri verir. İnce ve homojen bakır kaplaması telin paslanmaya karşı direncini arttırır.

AWS/ASME SFA - 5.18

ER70S-6

EN ISO 636 - A

W 42 2 3Si1

TS EN ISO 636 - A

W 42 2 3Si1

DIN M. No.

1.5125

Alaşımsız çeliklerin, ince taneli çeliklerinin ve boruların kaynağında kullanılan TIG kaynak telidir. Kimya, petrokimya, su ve doğalgaz borulamalarında, tank ve kazan bağlantı bölümlerinde kök ve kapak paso kaynaklarında güvenle kullanılır. Ayrıca ince kesitli metallerin kaynağına ve tamir kaynaklarına uygundur. İnce ve homojen bakır kaplaması telin paslanmaya karşı direncini arttırır.

AWS/ASME SFA - 5.18

ER70S-6

EN ISO 636 - A

W 46 3 4Si1

TS EN ISO 636 - A

W 46 3 4Si1

DIN M. No.

1.5130

Alaşımsız çeliklerin, ince taneli çeliklerinin ve boruların kaynağında kullanılan TIG kaynak telidir. Yüksek mekanik dayanım özellikleri verir. Kimya, petrokimya, su ve doğalgaz borulamalarında, tank ve kazan bağlantı bölümlerinde kök ve kapak paso kaynaklarında güvenle kullanılır. Ayrıca ince kesitli metallerin kaynağına ve tamir kaynaklarına uygundur. İnce ve homojen bakır kaplaması telin paslanmaya karşı direncini arttırır.

AWS/ASME SFA - 5.18

ER70S-2

EN ISO 636 - A

W 42 2 2Ti

TS EN ISO 636 - A

W 42 2 2Ti

Alaşımsız ve düşük alaşımlı çeliklerin TIG kaynağında kullanılan mikro-alaşımlı kaynak telidir. İçeriğindeki titanyum (Ti) ve aluminyum (Al) mikro-alaşımlardan dolayı özellikle galvanizli, boyalı, kirli ve paslı malzemelerin tek pasolu kaynağı için kullanılır. Alaşımsız ve düşük alaşımlı çeliklerden imal boru hattı, kazan ve tankların kaynaklarına, ayrıca ince kesitli metallerin kaynağına ve tamir kaynaklarına uygundur. İnce ve homojen bakır kaplaması telin paslanmaya karşı direncini arttırır.

AWS/ASME SFA - 5.28

ER80S-Ni1

EN ISO 636 - A

W 46 6 3Ni1

TS EN ISO 636 - A

W 46 6 3Ni1

Özellikle -60°C'ye kadar düşük işletme sıcaklıklarında çalışan çeliklerin kaynağı için kullanılan hafif alaşımlı TIG kaynak telidir. Kaynak dikişinin dayanımı ve tokluğu yüksektir. Petrokimya, kimya, gaz endüstrilerinde ve offshore yapılarda, özellikle de bu yapılardaki boru, kazan, tank, dökme ve dövme çeliklerden üretilmiş valf, vana, pompa kaynaklarının kök ve dolgu pasolarında kullanıma uygundur.

AWS/ASME SFA - 5.28

ER80S-Ni2

EN ISO 636 - A

W 42 9 2Ni2

TS EN ISO 636 - A

W 42 9 2Ni2

Özellikle -90°C'ye kadar düşük işletme sıcaklıklarında çalışan çeliklerin kaynağı için hafif alaşımlı TIG kaynak telidir. Kaynak dikişinin dayanımı ve tokluğu yüksektir. Petrokimya, kimya, gaz endüstrilerinde ve offshore yapılarda, özellikle boru, kazan, tank ve dökme ve dövme çeliklerden üretilmiş valf, vana, pompa kaynaklarının kök ve dolgu pasolarında kullanıma uygundur.

AWS/ASME SFA - 5.28

ER70S-A1

AWS/ASME SFA - 5.28

ER80S-G

EN ISO 21952 - A

W MoSi

TS EN ISO 21952 - A

W MoSi

DIN M. No.

1.5424

530°C'ye kadar çalışma sıcaklıklarına maruz, Mo alaşımlı, sürünme dayanımlı çeliklerinin TIG kaynağında kullanılan hafif alaşımlı kaynak telidir. Özellikle yüksek röntgen kalitesi istenen buhar üretim tesisleri, kazan, basınçlı kap ve boru donanımlarının kök ve kapak pasolarında kullanılır. Kaynaktan sonra ısıl işlem uygulanacak, karbon çeliğinden yapılmış parçaların da kaynağına uygundur. Kaynak işlemi ana metalin ön tav ve son tav şartlarına uygun olarak yapılmalıdır.

AWS/ASME SFA - 5.28

ER80S-D2

EN ISO 21952 - A

W Z MnMo

TS EN ISO 21952 - A

W Z MnMo

530°C'ye kadar çalışma sıcaklıklarına maruz, Mo alaşımlı sürünme dayanımlı, çeliklerinin TIG kaynağında kullanılan hafif alaşımlı kaynak telidir. Daha yüksek Mn ve Si içerdiği için deoksidasyon özelliği daha fazladır. Özellikle yüksek röntgen kalitesi istenen buhar üretim tesisleri, kazan, basınçlı kap ve boru donanımlarının kök ve kapak pasolarında kullanılır. Kaynaktan sonra ısıl işlem uygulanacak karbon çeliğinden yapılmış parçaların da kaynağına uygundur. Kaynak işlemi ana metalin ön tav ve son tav şartlarına uygun olarak yapılmalıdır.