Özlü Teller

DIN 8555

MSG 6-GF-60-P

Özellikle yüksek metal-metale sürtünme aşınmasına ve orta darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanılan, yüksek alaşıma ve yüksek sertliğe sahip gazaltı metal özlü telidir. Kaynak banyosunun akma eğilimi daha düşük ve banyo kontrolü daha kolay olduğu için farklı pozisyonlarda kullanım imkanı sağlar. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için şoklara ve darbelere de dayanıklıdır. 600°C'ye kadar çalışma sıcaklıklarında sertliğini korur. Isıl işlem kaynak sonrası sertliği düşürür. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük malzemelere sert dolgu öncesinde FCW 30 ile tampon tabaka yapılması tavsiye edilir. Kaynak metali taşlama veya karbür kesici uçlarla işlenebilir.Tipik Uygulamaları: Sıcak kesme ve sıyırma bıçaklarının, basınçlı döküm kalıplarının, ayırıcı ve parçalayıcı bıçakların, konveyörlerin, rolelerin, kırıcı valslerin, hafriyat makinalarının parçalarının, sondaj matkap parçalarının, kepçe tırnaklarının ve zirai aletlerin aşınan bölümlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

DIN 8555

MF 8-GF-200/400-KPZ

18Cr - 8Ni - 7Mn’lı östenitik paslanmaz çelik kaynak metali veren gazaltı özlü kaynak telidir. 14% Manganlı çeliklerin benzer alaşımdaki çeliklerle, paslanmaz çeliklerle ve karbonlu çeliklerle kaynağında kullanılır. %14 manganlı çeliklere tampon tabaka uygulamalarına da çok uygundur. Kaynak metalinin çatlak direnci çok yüksek olduğu için kaynak kabiliyeti düşük çeliklerin, zırh çeliklerinin, birbirinden farklı çeliklerin birleştirilmesinde ve çatlama riski olan büyük kesitli parçaların sert dolgu öncesi tampon tabaka uygulamalarında kullanılabilir. Tipik Uygulamaları: Aşınma plakalarının kepçe kovalarına kaynağında, kepçe tırnaklarının birleştirilmesinde, rayların, makasların, pres kollarının birleştirme ve dolgu kaynaklarında kullanılır.

DIN 8555

MF 8-GF-200/400-KPZ

18Cr - 8Ni - 7Mn’lı östenitik paslanmaz çelik kaynak metali veren gaz korumasız özlü kaynak telidir. 14% Manganlı çeliklerin benzer alaşımdaki çeliklerle, paslanmaz çeliklerle ve karbonlu çeliklerle kaynağında kullanılır. %14 manganlı çeliklere tampon tabaka uygulamalarına da çok uygundur. Kaynak metalinin çatlak direnci çok yüksek olduğu için kaynak kabiliyeti düşük çeliklerin, zırh çeliklerinin, birbirinden farklı çeliklerin birleştirilmesinde ve çatlama riski olan büyük kesitli parçaların sert dolgu öncesi tampon tabaka uygulamalarınnda kullanılabilir. Tipik Uygulamaları: Aşınma plakalarının kepçe kovalarına kaynağında, kepçe tırnaklarının birleştirilmesinde, rayların, makasların, pres kollarının birleştirme ve dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe9

TS EN 14700

T Fe9

DIN 8555

MF 7-GF-200-KPR

Karbonlu çelik veya %14 manganlı çelikten yapılmış parçaların yenilenmesi ve sert dolgu kaynağı için kullanılan gaz korumasız sert dolgu özlü telidir. Kaynak metalinin basınca ve darbeli ortamlara direnci çok yüksektir. Yüksek çatlak direnci sayesinde çatlak riski olan parçalarda sert dolgu kaynağı öncesi tampon tabaka amacıyla başarıyla kullanılır. Kaynak metali sert karbür kesici uçlarla kolayca işlenebilir.Tipik Uygulamaları: Demiryolu rayları ve makaslarının, mil tahrik dişlileri, konik kırıcı mantoları tamir ve dolgu kaynaklarında, kepçe tırnakları, paletli araçların paletlerinde ve çatlama riski bulunan malzemelerde abrasif aşınmaya dayanıklı sert dolgu öncesi tampon paso uygulamalarında, düşük alaşımlı çeliklerden yapılmış haddelerin dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe 1

TS EN 14700

T Fe 1

DIN 8555

MF 1-GF-M21-250-P

DIN 8555

MF 1-GF-C1-250-P

Özellikle metal-metale aşınmaya ve darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynağı için geliştirilmiş bazik tip, gazaltı sert dolgu özlü telidir. Kaynak metali orta sertlikte olup talaş kaldırılarak işlenebilir, alevle veya indüksiyonla sertleştirilebilir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklık 250°C'yi geçmemelidir. Tipik Uygulamaları : Makaraların, demiryolu raylarının ve makasların, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının, zincir dişlilerin, dişlilerin, millerin, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden vagonlarının tekerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe1

TS EN 14700

T Fe1

DIN 8555

MF 1-GF-300-P

Özellikle metal-metale aşınmaya ve orta derecede darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş gazaltı sert dolgu özlü kaynak telidir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Kaynak metali orta düzeyde sertliğe sahiptir, alevle veya indüksiyonla sertleştirilebilir ve talaş kaldırılarak işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklıklar 250°C'yi geçmemelidir.Tipik Uygulamaları: Makaraların, demiryolu raylarının ve makaslarının, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının, dişlilerin, zincir dişlilerin, millerin, yağ sanayinde helezonların, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden vagonlarının tekerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe1

TS EN 14700

T Fe1

DIN 8555

MF 1-GF-300-P

Özellikle metal-metale aşınmaya ve orta derecede darbeye maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş gaz korumasız sert dolgu özlü telidir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Kaynak metali orta düzeyde sertliğe sahiptir, alevle veya indüksiyonla sertleştirilebilir ve talaş kaldırılarak işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklıklar 250°C'yi geçmemelidir.Tipik Uygulamaları: Makaraların, demiryolu raylarının ve makaslarının, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının, dişlilerin, zincir dişlilerin, millerin, yağ sanayinde helezonların, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden vagonlarının tekerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe1

TS EN 14700

T Fe1

DIN 8555

MF 1-GF-350-P

Orta dereceli darbe ve metal-metale sürtünme aşınmasına maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş gazaltı sert dolgu özlü telidir. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Kaynak dikişi talaş kaldırılarak kolaylıkla işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklık 250°C'yi geçmemelidir. Tipik Uygulamaları : Makaraların, demiryolu raylarının ve makaslarının, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının makaralarının ve paletlerinin, dişlilerin, zincir dişlilerin, millerin, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden vagonu tekerlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe1

TS EN 14700

T Fe1

DIN 8555

UP 1-GF-350-P

Orta dereceli darbe ve metal-metale sürtünme aşınmasına maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş tozaltı özlü kaynak telidir. SHF 604 kaynak tozu ile birlikte kullanılır. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Kaynak metali kolaylıkla talaş kaldırılarak işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklık 250°C'yi geçmemelidir. Tipik Uygulamaları : Haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarındaki silindirik şaft ve benzeri parçaların, millerin, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden arabası tekerleklerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe1

TS EN 14700

T Fe1

DIN 8555

MF 1-GF-400-P

Orta ve yüksek derecede darbe ve metal-metale sürtünme aşınmasına maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş gazaltı sert dolgu özlü telidir. Kaynak metali karbür uçlarla talaş kaldırılarak işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklık 250°C'yi geçmemelidir. Tipik Uygulamaları : Makaraların, merdanelerin, dişlilerin, zincir dişlilerin, millerin, vinç makaralarının ve maden vagon arabalarının tekerleklerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.