Argon (TIG) Telleri

AWS/ASME SFA - 5.21

ERCoCr-C

EN 14700

T Co3

TS EN 14700

T Co3

DIN 8555

WSG 20-GO-55-CSTZ

Co-Cr-W (Kobalt-Krom-Tungsten) alaşımlı sert dolgu TIG kaynak telidir. Metal-metale sürtünme aşınmasına, 500°C'den 900°C'ye kadar yüksek sıcaklıklara ve korozyona karşı direnci yüksektir. Yüksek sertliğe sahip olduğu için düşük ve orta düzeyde mekanik ve termik şokların olduğu durumlarda kullanılmalıdır. Hadde kılavuzları, ekstrüzyon kalıp ve vidaları, valf oturma yüzeyleri, buhar türbinlerinin mekanik parçaları, çimento helezonları, sürekli döküm kalıp ve aksamı, pompa parçaları, karıştırıcı kanatlar, mikser bıçakları, rotorlar ve ağaç kesme testerelerinin aşınan bölümlerin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

AWS/ASME SFA - 5.21

ERCoCr-A

EN 14700

T Co2

TS EN 14700

T Co2

DIN 8555

WSG 20-GO-40-CTZ

Co-Cr-W (Kobalt-Krom-Tungsten) alaşımlı sert dolgu TIG kaynak telidir. Metal-metale sürtünme aşınmasına, 500°C'den 900°C'ye kadar yüksek sıcaklıklara ve korozyona karşı direnci yüksektir. Kaynak metalinin tokluğundan dolayı mekanik ve termik şoklara dayanımı yüksektir. Sıcak kesme bıçakları, ingot kesici uçları, subap ve subap oturma yüzeyleri, nozulların ve cam kalıplarının aşınan bölümlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

AWS/ASME SFA - 5.21

ERCoCr-B

EN 14700

T Co3

TS EN 14700

T Co3

DIN 8555

WSG 20-GO-45-CTZ

Co-Cr-W (Kobalt-Krom-Tungsten) alaşımlı sert dolgu TIG kaynak telidir. Metal-metale sürtünme aşınmasına, 500°C'den 900°C'ye kadar yüksek sıcaklıklara ve korozyona karşı direnci yüksektir. Kaynak metalinin tokluğundan dolayı mekanik ve termik şoklara dayanımı yüksektir. Kağıt, karton, zemin ve çatı kaplama malzemeleri ve ağaç kesme bıçaklarının ve işleme takımlarının, ekstrüzyon vidalarının ve cam kalıpların aşınan bölümlerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

DIN 8555

G 21-UM-55-CG

TIG/Oksi-asetilen kaynağıyla uygulanan esnek sert dolgu çubuğudur. Küçük çaplı saf nikel çekirdek telinden ve kalın örtülü olarak Ni-Cr-B-Si alaşımı matris içinde bulunan tungsten karbür (W2C, WC) parçacıklarından oluşur. Kaynak metali sert ve tok matris içinde olarak dağılmış tungsten karbürlerden oluşur. Çok yüksek aşınma direncine sahiptir. Yumuşak bir ergimeye sahiptir, malzemeyi kaynak esnasında iyi sarar. Mikserlerin, kırıcı millerin, kalıpların ve kalıp kesme kenarlarının, dökümhanelerde maça ekipmanlarının, matkaplarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Ni20

TS EN 14700

T Ni20

DIN 8555

G 21-UM-55-CG

TIG ve Oksi-asetilen kaynağıyla uygulanan esnek sert dolgu çubuğudur. Küçük çaplı saf nikel çekirdek telinden ve kalın örtülü olarak Ni-Cr-B-Si alaşımı matris içinde bulunan tungsten-karbür (W2C,WC) parçacıklarından oluşur. Kaynak metali sert ve tok matris içinde olarak dağılmış tungsten karbürlerden oluşur. Çok yüksek aşınma direncine sahiptir. Yumuşak bir ergimeye sahiptir, malzemeyi kaynak esnasında iyi sarar. Mikserlerin, kırıcı millerin, kalıpların ve kalıp kesme kenarlarının, dökümhanelerde maça ekipmanlarının, matkaplarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.