Sert Dolgu

EN ISO 14174

S A CS 3

TS EN ISO 14174

S A CS 3

Metal-metale sürtünme aşınması, orta darbe ve düşük gerilimli mineral abrazyonuna dayanıklı sert dolgu kaynağı için geliştirilmiş alaşımlı ve aglomere tip tozaltı kaynak tozudur. Sert dolgu kaynaklarında SW 702 teli ile birlikte kullanıldığından 225-300 HB sertlikte kaynak metali verir. Doğru akımda kullanılabilir. Alaşım elementlerinin kaynak metaline geçiş oranı seçilen kaynak parametrelerine bağıdır. Örneğin; 4 mm çapındaki tel için optimum kaynak parametreleri 600 A, 32 V ve kaynak hızı 50 cm/dk. dir.Tipik Uygulamaları: Makine dişli parçalarının, rayların, yürüyüş takımlarının destek makaralarının, hareketli makaraların, destek merdanelerinin, lokomotif tekerlerinin ve etger merdanelerinin sert dolgu kaynaklarında yoğun olarak kullanılır.

EN ISO 14174

S A FB 3

TS EN ISO 14174

S A FB 3

Metal-metale sürtünme aşınması, orta darbe ve düşük gerilimli mineral abrazyonuna dayanıklı sert dolgu kaynağı için geliştirilmiş alaşımlı ve aglomere tip tozaltı kaynak tozudur. SW 702 teli ile birlikte kullanıldığında 300-350 HB sertlikte kaynak metali verir. Doğru akımda kullanılabilir. Sertlik ve alaşımlı elementlerinin kaynak metaline geçiş oranı, seçilen kaynak parametrelerine bağlıdır. Çok düzgün ve temiz kaynak dikişleri verir, cüruf temizliği çok kolay olup, genellikle cürufu kendiliğinden kalkar. Tipik Uygulamaları: Paletli araç tekerlerinin, kavrama parçalarının, piston itici uçlarının, taşıyıcı merdanelerinin sert dolgu kaynaklarında yoğun olarak kullanılır.

EN ISO 14174

S A CS 3

TS EN ISO 14174

S A CS 3

Metal-metale sürtünme aşınması, orta darbe ve düşük gerilimli mineral abrazyonuna dayanıklı sert dolgu kaynağı için geliştirilmiş alaşımlı ve aglomere tip tozaltı kaynak tozudur. SW 702 teli ile birlikte kullanıldığında 325 - 400 HB sertlikte kaynak metali verir. Doğru akımda kullanılabilir. Alaşımlı elementlerinin kaynak metaline geçiş oranı, seçilen kaynak parametrelerine bağlıdır. Örneğin; 4 mm çapındaki tel için optimum kaynak parametreleri 600 A, 32 V ve kaynak hızı 50 cm/dak. dır.Tipik Uygulamaları: Kavrama parçalarının, piston itici uçlarının, taşıyıcı merdanelerinin sert dolgu kaynaklarında yoğun olarak kullanılır.

EN ISO 14174

S A CS 3

TS EN ISO 14174

S A CS 3

Metal-metale sürtünme aşınması, orta darbe ve düşük gerilimli mineral abrazyonuna dayanıklı sert dolgu kaynağı için geliştirilmiş alaşımlı ve aglomere tip tozaltı kaynak tozudur. SW 702 teli ile birlikte kullanıldığında 400-475 HB sertlikte kaynak metali verir. Doğru akımda kullanılabilir. Alaşım elementlerinin kaynak metaline geçiş oranı seçilen kaynak parametrelerine bağlıdır. Örneğin; 4.00 mm çapındaki tel için optimum kaynak parametreleri 600 A, 32 V ve kaynak hızı 50 cm/dak.'dır.Tipik Uygulamaları: Pinchroll merdanelerinin, sinter kırıcılarının, v.b. yüksek sertlik istenen parçaların sert dolgu kaynaklarında yoğun olarak kullanılır.

EN ISO 14174

S A AB 1

TS EN ISO 14174

S A AB 1

Sert dolgu kaynakları için kullanılan alaşımsız (nötr) ve aglomere tozaltı kaynak tozudur. Özel geliştirilmiş yüksek alaşımlı özlü kaynak telleriyle birlikte kullanılarak sürekli döküm, taşıma, kavrama merdanelerinin, vinç ve tren tekerlerin, ray ve bandajların, sert dolgu kaynaklarının yapılır. Düz ve salınımlı kaynak tekniklerinde, alternatif ve doğru akımda kullanılabilir. Cüruf kalkışı çok kolaydır, kaynak dikişi gözeneksiz ve düzgündür.Tipik Uygulamaları: Sürekli döküm, taşıma ve kavrama merdaneleri, vinç ve tren tekerlerin, ray ve bandajların sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe1

TS EN 14700

T Fe1

DIN 8555

UP 1-GF-350-P

Orta dereceli darbe ve metal-metale sürtünme aşınmasına maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş tozaltı özlü kaynak telidir. SHF 604 kaynak tozu ile birlikte kullanılır. Kaynak metalinin tokluğu ve çatlak direnci yüksek olduğu için tampon paso uygulamalarında da kullanılabilir. Kaynak metali kolaylıkla talaş kaldırılarak işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklık 250°C'yi geçmemelidir. Tipik Uygulamaları : Haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarındaki silindirik şaft ve benzeri parçaların, millerin, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden arabası tekerleklerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

~T Fe1

TS EN 14700

~T Fe1

DIN 8555

UP 1-GF-45-P

Orta dereceli darbe ve metal-metale sürtünme aşınmasına maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş tozaltı özlü telidir. SHF 604 kaynak tozu ile birlikte kullanılır. Kaynak metali kolaylıkla talaş kaldırılarak işlenebilir. Kaynak esnasında pasolar arası sıcaklık 250°C'yi geçmemelidir. Tipik Uygulamaları : Makaraların, haddelerin, paletli araçların yürüyüş takımlarının, millerin, vinç makaralarının ve tekerleklerinin, maden arabası tekerleklerinin sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe3

TS EN 14700

T Fe3

DIN 8555

UP 6-GF-55-P

Düşük gerilimli öğütme abrazyonu, yüksek basınç ve yüksek darbe aşınmalarına maruz parçaların sert dolgu kaynaklarında kullanım için geliştirilmiş tozaltı özlü telidir. SHF 604 kaynak tozu ile birlikte kullanılır. Yüksek sertliği sebebiyle kaynak metali taşlamayla veya karbür uçlarla işlenebilir. Tipik Uygulamaları: Çelik haddelerin, merdanelerin, vinç tekerlerinin, kablo makaralarının sert dolgu kaynağında kullanılır.

EN 14700

T Fe 3

TS EN 14700

T Fe 3

DIN 8555

UP 6-GF-55-PT

Yüksek darbe ve metal-metale sürtünme aşınmasına maruz kalan parçaların sert dolgu kaynağı için geliştirilmiş tozaltı sert dolgu özlü kaynak telidir. Yüksek sertlikte martensitik yapılı kaynak metali verir. Kaynak metali taşla veya elmas uçlarla işlenebilir. Yüksek karbonlu ve kaynak kabiliyeti düşük malzemelerde sert dolgu öncesinde tampon tabaka yapılması tavsiye edilir. Tipik Uygulamaları : Halat ve kablo makaralarının, vinç tekerleklerinin, çelik haddehanelerindeki merdanelerin, dövme kalıpların sert dolgu kaynaklarında kullanılır.

EN 14700

T Fe7

TS EN 14700

T Fe7

DIN 8555

UP 5-GF-40 (45)-C

Yüksek sıcaklık altında metal-metale sürtünme aşınmasına (adhezyona), darbeye, sürünmeye, termik yorulmaya ve korozyona maruz kalan parçaların sert dolgu kaynağı için kullanılan tozaltı özlü telidir. Özellikle sürekli döküm merdanelerinin sert dolgu kaynağı ile yenilenmesi için geliştirilmiştir. SHF 604 kaynak tozu ile birlikte kullanılır. Ferritik-martensitik kaynak metali Cr, Ni, Mo, V ve Nb alaşımlarına sahiptir. Düz ve salınımlı kaynakta, düzgün kaynak dikişi verir ve kaynak metalinin işlenmesi kolaydır.Tipik Uygulamaları: Yüksek sıcaklık ve korozif ortamlarda çalışan sürekli döküm merdaneleri, benzeri merdanelerin, türbin parçalarının sert dolgu kaynaklarında kullanılır.