Selülozik Elektrodlar

AWS/ASME SFA - 5.1

E6010

EN ISO 2560 - A

E 42 2 C 21

TS EN ISO 2560 - A

E 42 2 C 21

Boru ve plakaların düşük akım değerlerinde, her pozisyonda kaynağı için geliştirilmiş orta kalınlıkta örtülü selülozik elektrodtur. Yüksek nüfuziyet sağladığı için, özellikle kök ve dolgu pasolarının yukarıdan aşağı pozisyonda yapılması için çok uygundur. Boru hattı, gemi inşa, depolama tankları ve diğer montaj işlerinde kullanılır. Yukarıdan aşağı pozisyonda kaynak yaparken; kök pasoda DC'de elektrod negatif (-) kutupta, dolgu ve kapak pasolarında DC'de elektrod pozitif (+) kutupta kullanılması tavsiye edilir.

AWS/ASME SFA - 5.1

E6010

EN ISO 2560 - A

E 35 2 C 21

TS EN ISO 2560 - A

E 35 2 C 21

Boru hatlarının conta birleştirme kaynaklarında kolay kullanım için geliştirilmiş orta kalınlıkta örtülü selülozik kaynak elektrodudur. Yüksek nüfuziyet sağladığı için, özellikle kök ve dolgu pasolarının yukarıdan aşağı pozisyonda yapılması için çok uygundur. Yukarıdan aşağı pozisyonda çok kolay çalışılabilir. Kök pasoda DC de elektrod negatif (-) kutupta, dolgu ve kapak pasolarında DC de elektrod pozitif (+) kutupta kullanılması tavsiye edilir.

AWS/ASME SFA - 5.1

E6011

EN ISO 2560 - A

E 35 2 C 21

TS EN ISO 2560 - A

E 35 2 C 21

Doğru akımın yanında özellikle alternatif akımda da kaynak yapabilmek için geliştirilmiş orta kalınlıkta örtülü selülozik elektrodtur. Yüksek nüfuziyet sağladığı için, özellikle kök ve dolgu pasolarının yukarıdan aşağı pozisyonda yapılması için çok uygundur. Gemi inşa, depolama tankları, kazan imalatı, boru hattı kaynakları, dökme çelikler, galvanizli saclar, ağır iş makinaları parçaları ve alaşımsız çeliklerin montaj ve tamir işlerinde kullanılır. Yukarıdan aşağı pozisyonda kaynak yaparken; kök pasoda AC veya DC'de elektrod negatif (-) kutupta, dolgu ve kapak pasolarında AC veya DC'de elektrod pozitif (+) kutupta kullanılması tavsiye edilir.

AWS/ASME SFA - 5.5

E7010-G

EN ISO 2560 - A

E 42 2 C 21

TS EN ISO 2560 - A

E 42 2 C 21

Yüksek dayanımlı, mikro-alaşımlı ve hafif alaşımlı çeliklerin ve boruların yukarıdan aşağı pozisyonda kaynağı için geliştirilmiş Nikel (Ni) alaşımlı orta kalınlıkta selülozik örtülü kaynak elektrodudur. Yüksek nüfuziyet sağladığı için kök ve dolgu pasolarının yukarıdan aşağı pozisyonda yapılması için çok uygundur. Boru hattı kaynaklarında, gemi inşasında, depolama tanklarında, kazan imalatında ve montaj kaynaklarında kullanılabilir. Özellikle Kök pasoda DC'de elektrod negatif (-) kutupta, dolgu ve kapak pasolarında DC'de elektrod pozitif (+) kutupta kullanılması tavsiye edilir.

AWS/ASME SFA - 5.5

E8010-G

EN ISO 2560 - A

E 42 3 1Ni C 21

TS EN ISO 2560 - A

E 42 3 1Ni C 21

Hafif alaşımlı ve yüksek dayanımlı çeliklerin ve boruların yukarıdan aşağı pozisyonda kaynağı için geliştirilmiş Nikel (Ni) alaşımlı orta kalınlıkta selülozik örtülü kaynak elektrodudur. Yüksek nüfuziyet sağladığı için, boru hattı kaynaklarında, gemi inşasında, depolama tanklarında ve montaj kaynaklarında özellikle kök ve dolgu pasolarının yukarıdan aşağı pozisyonda yapılması için çok uygundur. Kök pasoda DC'de elektrod negatif (-) kutupta, dolgu ve kapak pasolarında DC'de elektrod pozitif (+) kutupta kullanılması tavsiye edilir.

AWS/ASME SFA - 5.5

E9010-G

EN ISO 2560 - A

E 50 2 1NiMo C 21

TS EN ISO 2560 - A

E 50 2 1NiMo C 21

Yüksek dayanıma sahip çeliklerin ve çelik, boruların yukarıdan aşağı pozisyonda kaynağı için geliştirilmiş Nikel (Ni) ve Molibden (Mo) alaşımlı orta kalınlıkta selülozik örtülü kaynak elektrodudur. Yüksek nüfuziyet sağladığı için, boru hattı kaynaklarında, gemi inşasında, depolama tanklarında ve montaj kaynaklarında özellikle kök ve dolgu pasolarının yukarıdan aşağı pozisyonda yapılması için çok uygundur. Kök pasoda DC'de elektrod negatif (-) kutupta, dolgu ve kapak pasolarında DC'de elektrod pozitif (+) kutupta kullanılması tavsiye edilir.